Home >> More Operators news >> This Article

IEEE oznamuje, že do pozície nového výkonného a prevádzkového riaditeľa si zvolila Stephena Welbyho

Published on:


PISCATAWAY, New Jersey , 11. okt IEEE, najv ia odborn technick organiz cia na svete, ktor sa venuje pokrokovej technol gii v prospech udstva, dnes ozn mila, e do poz cie v konn ho a prev dzkov ho riadite a si od 2. janu ra 2018 zvolila Stephena Welbyho.

„Stephen Welby má skúsenosti aj vášeň potrebnú pre vedenie IEEE v budúcnosti," povedala Karen Bartlesonová, prezidentka a výkonná riaditeľka spoločnosti IEEE. „Je dynamickým lídrom, ktorý chce napĺňať poslanie organizácie IEEE. V spolupráci so správnou radou sa Stephen zasadí, aby sa IEEE stala všeobecne uznávaným hlasom globálnej technickej komunity a podstatným prispievateľom k vývoju a implementácii novovznikajúcich a disruptívnych technológií."

„Je pre mňa cťou, že som bol menovaný za člena IEEE ako jej výkonný a prevádzkový riaditeľ," povedal Welby. „IEEE je organizácia, ktorá na celom svete podporuje širokú komunitu technických odborníkov. Teším sa na spoluprácu s vedením IEEE, jej členmi a odborníkmi pri zvyšovaní globálneho vplyvu IEEE, podpore našich členov a napĺňaní poslania IEEE.

V ostatnom období bol Welby vo funkcii štátneho tajomníka ministerstva obrany USA pre výskum a techniku. Vo svojej úlohe technického riaditeľa ministerstvo obrany USA viedol jednu z najväčších výskumných, vývojových a technologických organizácií na svete. Jeho technické skúsenosti zahŕňajú vývoj špičkových leteckých a vesmírnych systémov, robotiku, strojové učenie, vysokovýkonný softvér a senzorické systémy.

IEEE a jej členovia inšpirujú globálnu komunitu k inovácii pre lepší zajtrajšok prostredníctvom viac ako 423 000 členov vo viac ako 160 krajinách a vysoko citovaných publikácií, konferencií či odborných a vzdelávacích aktivít. IEEE je dôveryhodným hlasom v oblasti technických informácií, výpočtovej techniky a technológii v celosvetovom meradle. IEEE usporadúva viac ako 1800 výročných konferencií a podujatí a publikuje takmer tretinu svetovej odbornej literatúry v oblasti elektrotechniky, informatiky a elektroniky. IEEE tiež vyvíja medzinárodné normy, medzi ktoré patrí popredný štandard IEEE 802® pre lokálne, metropolitné a iné oblasti, vrátane siete Ethernet a bezdrôtovej siete LAN (Wi-Fi®).

O organizácii IEEE

IEEE je najväčšia odborná technická organizácia na svete, ktorá sa venuje pokrokovej technológii v prospech ľudstva. Prostredníctvom svojich často citovaných publikácií, konferencií, technologických noriem a odborných a vzdelávacích aktivít si IEEE vybudovala povesť dôveryhodnej organizácie v širokej škále oblastí od leteckého priemyslu, počítačov a telekomunikácií až po biomedicínske inžinierstvo, elektrickú energiu a spotrebnú elektroniku. Viac informácií nájdete na: http://www.ieee.org

Kontakt pre médiá:  Monika Stickel m.stickel@ieee.org,  +1-732-562-6027

Logo: http://mma.prnewswire.com/media/569366/IEEE_Logo.jpg

SOURCE IEEE

http://www.ieee.org

Sign up for our free email news alerts

Sample Copy


Tags: USA